celownik noktowizyjny pard-nv008s-850-nm

Czym charakteryzuje się celownik noktowizyjny PARD NV-008S 850nm?

Read Time:2 Minute, 42 Second

Celownik noktowizyjny Pard NV-008S to nowoczesne i skuteczne urządzenie, które posiada wiele korzystnych dla użytkownika funkcji. Dzięki niemu można uzyskać wysoką ostrość i idealną jakość obrazu, co umożliwia obserwowanie celu nie tylko w słoneczny dzień, lecz również w trudniejszych warunkach pogodowych. Nawet wtedy, gdy ilość światła jest ograniczona. 

Niewielkie, lecz skuteczne urządzenie 

Mimo, że urządzenie Pard NV-008S charakteryzuje się niewielkimi wymiarami – razem z osłoną okularu ma jedynie 17,5 cm długości – celownik posiada niezwykle wysokie parametry oraz istotne funkcje dodatkowe. Małe rozmiary tego modelu sprawiają, że jest on wyjątkowo poręczny oraz zaskakująco lekki. Produkt szczyci się również intuicyjną obsługą, która pozwala skoncentrować się na obserwacji celu i w razie potrzeby szybko wprowadzić zmiany do ustawień celownika – bez konieczności odrywania się od celu choćby na moment. Urządzenie wyposażone jest w osłonę dla obiektywu, dzięki czemu jest ono profesjonalnie chronione przed większością zarysowań, nie ulega też łatwo pęknięciom. Celownik Pard NV-008S jest przeznaczony do montażu na szynie Picatinny, co pozwala na regulowanie odległości.

Bardzo ważna jest też kwestia zasilania urządzenia. Ogniwo 1650 zapewnia około dwie godziny działania urządzenia na maksymalnej mocy IR. Podczas przestawienia sprzętu w tryb hibernacji może ono funkcjonować aż kilkanaście godzin bez konieczności ładowania akumulatora. Jeżeli natomiast do ładowania zostanie użyte zewnętrzne źródło zasilania, takie jak chociażby powerbank, celownik będzie pracować w czasie nieograniczonym. 

Kluczowe funkcje celownika noktowizyjnego Pard NV-008S

PARD NV-008S 850nm posiada wiele funkcji, które czynią go jednym z najlepszych celowników noktowizyjnych w tej klasie urządzeń. Jedną z nich jest funkcja nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości 1920 × 1080. W związku z tym myśliwy będzie mógł polować, nie martwiąc się samodzielnym nagrywaniem filmów innym urządzeniem, co byłoby bardzo niewygodne. Bowiem wszelkie nagrania zostają rejestrowane przez celownik noktowizyjny automatycznie. Urządzenie może pracować w trybie dzień (kolorowy) lub noc (czarno-biały), przez co nawet wówczas, gdy pogoda jest mało sprzyjająca, a dostęp do światła niewielki, obserwacja wciąć jest możliwa. Za sprawą obniżonej czułości kamery (0,0001 lux), bez problemu można nagrywać obiekt nawet jeżeli jest ciemno.  Z kolei doświetlenie, które gwarantuje dioda 850nm osiąga aż 400 metrów. 

Sprzęt posiada wbudowany moduł pozwalający na łączenie się z Wi- Fi. Dzięki temu użytkownik może połączyć się poprzez specjalną aplikację ze swoim smartfonem. Aplikacja jest dedykowana telefonom z systemem Android lub iOS. 

Przybliżenie obrazu za pomocą zoomu

Celownik noktowizyjny PARD NV-008S 850nm posiada aż dwukrotne powiększenie cyfrowe oraz 6,5 – krotny zoom optyczny. Pozwala to na precyzyjne działanie i obserwacje w niemalże każdych warunkach. Urządzenie może też poszczycić się funkcją Picture-in-Picture (PiP) zapewniającą możliwość zaobserwowania wielu szczegółów, nawet z odległości 6 metrów w absolutnej ciemności. Zasięg obserwacji, który na ogół wynosi ponad 600 metrów, można nieco zwiększyć za sprawą dodatkowego iluminatora. Iluminator 850nm zastosowany w celowniku, który ma aż trzy poziomy mocy podczerwieni, skutecznie rozprasza lub skupia wiązki IR. 

Celownik PARD NV-008S 850nm, który nie bez powodu jest ceniony przez doświadczonych i wymagających myśliwych, to doskonałe urządzenie pozwalające na regulację natężenia światła wedle potrzeby. Jego wysokie parametry oraz kompaktowe wymiary czynią ten model celownika idealnym do używania nawet wtedy, gdy mamy mały dostęp do światła. Dlatego też każdy myśliwy powinien zainteresować się tym nietuzinkowym produktem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Monokular termowizyjny Infiray Finder FL25R
Luneta pard Next post Luneta PARD DS35 LRF 940 NM – nowy wymiar polowania