Jaka kamera ip do monitoringu?

Jaka kamera IP?

Kamera IP jest urządzeniem sieciowym przeznaczonym do monitoringu CCTV na przykład domów, osiedli, sklepów. Ogromna zaletą urządzeń wykorzystujących protokół IP jest możliwość nagrywania materiałów wideo zarówno na rejestratorze NVR (Network Video Recorder) jak i na komputerze wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie. Kamery IP dają możliwość zdalnego dostępu z dala od miejsca zamieszkania. Wystarczy dostęp do internetu żeby mieć możliwość zdalnego podglądu z telefonu, tabletu lub komputera.

 

Rodzaje kamer IP

Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń dostosowanych do praktycznie każdego zastosowania. Oczywiście  dzielimy je na dwie główne kategorie zewnętrzne i wewnętrzne. W zależności od miejsca zastosowania urządzenie musi posiadać odpowiednia klasę szczelności. Klasy szczelności oznaczone są za pomocą liter IP oraz dwóch cyfr (IPXX, gdzie X jest cyfrą).

I tak na przykład klasa IP00 nie zapewnia praktycznie żadnej ochrony przed działaniem warunków zewnętrznych. Natomiast klasa IP65 oznacza, że obudowa ma wystarczającą szczelność żeby pracować na zewnątrz.

Następnie urządzenia rejestrujące możemy podzielić na:

Kamery IP PoE

Ogromną zaletą jest funkcja zasilania PoE (Power over Ethernet), który ułatwia zasilenie urządzenia. Kamera może być zasilona z takich urządzeń jak switch PoE lub moduł transmisji bezprzewodowej z PoE przy wykorzystaniu skrętki komputerowej. Oprócz zasilania przez skrętkę przesyłany jest jednocześnie sygnał z kamery do sieci. To rozwiązanie powoduje, że do kamery podłączony jest tylko jeden przewód.

Przetwornik obrazu

Standardem jest już montowanie w kamerach przetwornika CMOS, który oferuję bardzo przyzwoitą jakość obrazu. Przetworniki występują w następujących wymiarach: 1/4", 1/3" i 1/2". Im większy przetwornik, tym lepszej jakości obraz będzie rejestrował.

Obiektyw

Wybierając kamerę jednym z elementów, na który na pewno trzeba zwrócić uwagę jest jej obiektyw. Przed zakupem należy ocenić jak szeroki kadr kamera ma "widzieć" bez konieczności jej obracania. Jeśli ma obserwować szeroki kadr należy zastosować obiektyw szerokokątny.

Kamera bezprzewodowa czy przewodowa?

Występują dwa rodzaje kamer przewodowe i bezprzewodowe. Łączność bezprzewodowa odbywa się z wykorzystaniem protokołu WiFi. Przewodowo po skrętce komputerowej. Jednakże do kamery przewodowej można dokupić specjalny moduł nadawczy do bezprzewodowej transmisji obrazu. W naszej ofercie moduły radiowe można znaleźć pod następującym linkiem -> transmisja dla kamer IP . Dodatkowo w ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo kamerę bezprzewodową IP z wbudowanym rejestratorem i akumulatorem iCAM-MobileHD.

Konfiguracja kamery IP

Kamera sieciowa jak każde urządzenie sieciowe do prawidłowej pracy musi mieć przypisany adres IP. W zależności od konfiguracji sieci adres przydzielany jest automatycznie lub należy go ustawić ręcznie w panelu konfiguracji kamery. W celu połączenia się z kamerą wystarczy w pasku adresu w przeglądarce wpisać jej adres IP. Zostaniemy przeniesieni do panelu zarządzania kamerą, który w zależności od producenta i modelu kamery oferuje różną funkcjonalność.

Całodobowy monitoring

Coraz więcej urządzeń posiada tryb Dzień/Noc co sprawia, że kamera IP może monitorować teren przez 24 godziny. Takie zastosowanie umożliwiają rozwiązania takie jak mechaniczny filtr podczerwieni czy wbudowane oświetlenie IP LED.

Kamera przemysłowa IP

Kamery przemysłowe wykorzystujące technologię Internet Protocol gwarantują obraz o bardzo wysokiej jakości. Obsługują rozdzielczości Full HD i 4K. Tak wysokie rozdzielczości umożliwiają bardzo łatwą identyfikację osób. numerów rejestracyjnych samochodów itp. Kamery sieciowe, które posiadają funkcje HLC i BLC znakomicie radzą sobie w bardzo kontrastowych scenach, czyli w takich, których występują zarówno bardzo jasne jak i bardzo ciemne miejsca.

Dodatkowo kamery posiadają funkcję redukcji szumów (DNR), która znacznie poprawia jakość scen rejestrowanych w nocy.

Produkt dnia
CAM8h-AHD (Tx)
CAM8h-AHD (Tx)
364,00 zł
szt.
X-CAMswitch/12
X-CAMswitch/12
770,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl